טיול באמירויות “פלאי העולם הערבי”

איחוד האמירויות היא פדרציה של 7 נסיכויות בחצי האי ערב, שאוחדו למדינה אחת בשנת 1971. הגדולות והמפורסמות שבהן הן דובאי ואבו-דאבי. כיום נהנות 7 האמירויות משפע ועושר בלתי ניתפס. מרבצי הנפט שהתגלו בשנות השישים הפכו את האמירויות לאחת המדינות העשירות בעולם.

באיחוד האמירויות השכילו לנצל את הכספים האדירים על מנת להפריח את השממה, לקדם את המדינה, ולהפוך אותה למיוחדת וליוצאת דופן. כל העושר והשגשוג צמחו בתוך פחות מחמישים שנה בין החולות והטרשים של המדבר הערבי, למפרצים הקסומים והמבודדים של המפרץ הפרסי.

בעבר תושביהן המנומנמים של הנסיכויות התפרנסו בדוחק בעיקר מצאן, מקנה, חקלאות בסיסית, דיג ושליית פנינים. כיום האמירויות הן שם נרדף לפאר, השקעות, חדשנות ושאפתנות, והעולם נושא אליהן עיניים משתאות. האדריכלות המפוארת, האיים המלאכותיים, מרכזי האמנות והמסחר, כל אלה מגלמים מודרניות וקדמה פורצת דרך, לצד תרבות ומסורת ארוכת ימים. הטיול באמירויות הוא מיוחד ומגוון מאוד. נוף אורבני עתידני יוצא דופן לצד דיונות מדבריות נידחות, נאות דקלים, כפרי דייגים, חופים מרהיבים ועוד. נכיר את המבנים המרהיבים שבנו מיטב האדריכלים בעולם, נעמוד על המסרים שמייצגים מבנים אלו, על הכלכלה הפורחת בקניוני הענק ועל מרכזי האמנות והתרבות העצומים. נבקר באתרים שיספקו הצצה להיסטוריה החברתית של האמירויות טרום עידן הנפט ,ובנאות מדבר אקזוטיים, שם נעמוד על הגאוגרפיה המדברית המיוחדת והקיום האנושי שבה.

חווית חיים אדירה אפילו להרפתקנים שבינינו!

יום שלישי 17.11 שעה 18:30

 מרצה: שי שרון

ההרצאה בשיתוף עם מטיילים עם דרכים – Travel בזום – הרצאות מרתקות שייקחו אותנו הכי רחוק שאפשר בכורסה.

ההרצאות חינמיות והקישור לזום הוא ישיר ללא צורך בסיסמה

ההרצאות יפתחו לקהל הצופים כ- 60 דקות לפני תחילת ההרצאה

השיעור הקרוב

17 נוב 2020

שעה

18:30 - 20:00